Positive Life

3 osobnosti, ktoré poznajú silu pozitívnej mysle

Titulna fotka 3 osobnosti, ktore poznaju silu mysle
Zdieľaj
LinkedIn

Tvrdá práca, odriekanie, veľká dávka šťastia a v neposlednej miere talent. Presne tieto slová by som použil, ak by sa ma niekto spýtal, čo si predstavujem pod slovným spojením „dosahovanie úspechu.“ V tomto článku ti predstavím 3 osobnosti, ktoré do tohto zoznamu pridali ešte jeden veľmi dôležitý faktor- silu mysle.

Aj keď ti nasledujúce tvrdenie možno príde trocha klišé, veci sa skutočne nedejú len tak. Tvoje myšlienky vytvárajú realitu, ktorú práve prežívaš. Je len na tebe, či do svojej hlavy zasadíš myšlienky plné strachu a neúspechu a necháš sa nimi ovládnuť, alebo si vyberieš myšlienky, ktoré ti do života pritiahnu presne to, po čom túžiš, rovnako ako tieto osobnosti.

Jim Carrey

(kanadsko-americký herec, komik, scenárista, producent)

Jim Carrey fotka

„Život ti ponúka svoje príležitosti a je len na tebe, či si ich vezmeš, alebo sa ich budeš báť.“

Jeden z najvýraznejších hollywoodskych hercov, jedna z najväčších hviezd 90. rokov a komik tej najvyššej úrovne – to je kanadsko-americký herec James Eugen Carrey, známejší pod menom Jim Carrey. Svojim štýlom humoru, komediálnym prejavom a nezameniteľnou mimikou sa navždy zapísal do histórie kinematografie a showbiznisu. Napriek tomu, že je jedným z najznámejších hercov, ktorí kedy okúsili kúzlo strieborného plátna, jeho život vždy nebol prechádzkou ružovou záhradou. Vo veku 12 rokov prišiel jeho otec o prácu. Jim bol nútený sa s celou rodinou presťahovať do dodávky a popri škole aj so súrodencami pracovať v rôznych továrňach, aby dokázali s rodinou prežiť. Jim však už od malička vedel, že sa chce stať slávnym komediálnym hercom. Napriek nepriazni osudu vždy veril v silu svojho talentu a od tohto sna nespúšťal pozornosť. Práve naopak. Predstavoval si stav, kedy je jeho sen už uskutočnený. Všetky svoje túžby premenil do pozitívnych myšlienok, ktoré pomocou zákona príťažlivosti neskôr vstúpili do jeho života.

Vybral som pre teba pár zaujímavých faktov, ktoré rozhodne stojí za to spomenúť v spojitosti s Jimovým dosahovaním úspechu:

  • Tvrdí, že jeho život je dôkazom toho, že vesmír počúva naše želania.
  • Často si predstavoval, ako ho iní herci a známi režiséri oceňujú za jeho herecký výkon.
  • Keď mal 28 rokov, napísal sám sebe šek na 10 miliónov dolárov so záväzkom, že ho do 5 rokov splatí. Šek odložil do svojej peňaženky.
  • V júli 1995, niekoľko týždňov pred uplynutím lehoty splatnosti, inkasoval za svoju úlohu v komédii „Blbý a blbší“ 10 miliónov dolárov.

Je tu pár Jimových myšlienok, ktoré stojí za to spomenúť:

„Skutočne verím v to, že si každý vytvára svoj vlastný vesmír. Ja sa preto snažím vytvoriť si jeden dobrý pre seba.“

 Nikdy nezabúdaj na to, že ty si tvorcom vlastnej reality. Čokoľvek, čo zažiješ, vyskúšaš, každá skúsenosť ktorú získaš, všetky tieto veci sú tvojim výtvorom. Všetko, čo sa ti v živote deje, je tak preto, lebo ide o zhmotnenie tvojich túžob, predstáv, myšlienok. Vždy sa sám seba spýtaj, aký život chceš prežiť a akú realitu si chceš zhmotniť a čo chceš v živote mať.

,,Jednoducho si to od vesmíru vypýtaj.“

Pozor, úspech sa však nedostaví len tak. Nestačí len pozitívne myslieť a dúfať, že život sa v okamihu zmení k lepšiemu. Jim vo svojich tvrdeniach pripúšťa, že úspech nie je iba otázkou vizualizácie želaného stavu a pozitívneho nastavenia mysle. Ruka v ruke s nimi musí ísť aj tvrdá práca. O tomto tvrdení svedčí aj jeden z jeho citátov:

„Predstavujem si, ako ku mne veci prichádzajú. Vďaka tomu sa cítim lepšie. Vizualizácia však funguje len vtedy, keď tvrdo pracujete. O to v prvom rade ide. Nemôžete si len veci predstavovať a potom ísť na sendvič.“


Arnold Schwarzenneger

 (rakúsko-americký herec, filmový producent, aktivista, podnikateľ, investor, spisovateľ, filantrop, politik a bývalý profesionálny kulturista)

„Myseľ je naozaj neuveriteľná. Než som vyhral svoj prvý titul Mr. Universe, chodil som okolo súťaže ako keby som ju ovládol. Vyhral som ju v mojej mysli toľkokrát, až nakoniec bola trofej skutočne moja.“

Titulna fotka Arnold Schwarzenegger

Fenomenálny kulturista, „Terminátor“, úspešný podnikateľ, ale aj bývalý guvernér najväčšieho amerického štátu Kalifornia. Arnold Alois Schwarzenegger  toho stihol vo svojom živote skutočne veľa. Narodil sa 30.7.1947 v dedinke Thal pri rakúskom meste Graz, do chudobnej rodiny policajného dôstojníka. Jeho otec Gustav, ho vychovával tvrdou rukou a dúfal, že Arnold bude pokračovať v jeho šľapajách. Arnoldova predstava o budúcnosti však bola odlišná.

V pätnástich rokoch Arnold okúsil „vôňu tvrdého železa“, ktorá usmernila jeho najbližšie kroky v živote. Zlomovým bodom sa mu stal moment, kedy po prvýkrát chytil do rúk časopis, na obálke ktorého sa vynímal Reg Park, úradujúci Mr. Universe. Arnold aktivoval silu svojej mysle a sebavedomo prehlásil:

„Chcem byť tým najlepšie stavaným mužom na svete. Potom chcem ísť do Ameriky a byť vo filmoch. Chcem byť herec.“

Arnold dokázal nastaviť svoju myseľ na úspech. Neexistovala pre neho žiadna odbočka. Stal sa bezkonkurenčne jedným z najúspešnejších kulturistov všetkých čias. Vzorce, ktoré mu pomohli dosiahnuť kulturistický Olymp aplikoval vo všetkých ďalších oblastiach svojho života. S rovnakým úspechom sa stal jedným z najlepšie platených hercov Hollywoodu, podnikateľom s majetkom presahujúcim vyše 400 miliónov amerických dolárov, ale aj dvojnásobne zvoleným guvernérom amerického štátu Kalifornia, filantropom, spisovateľom a významným investorom. Inšpiruj sa nasledujúcimi šiestimi pravidlami, ktoré Arnold aplikoval pri dosahovaní úspechu:

1.) Ver si – naplno sa ponor do seba a zisti, čo ťa robí šťastným. Nezáleží na tom, aké to bude bláznivé a ako to bude vyzerať pred ostatnými. Je to tvoj život. Musíš mať víziu, ktorú neskôr svojou silou a odhodlaním premeníš na realitu. Arnold sa na ceste za úspechom často stretával s pochybnosťami svojho okolia, obzvlášť v období, keď sa rozhodol naštartovať svoju hereckú kariéru:

 ,,Na začiatku to bolo pre mňa veľmi ťažké – filmoví agenti mi hovorievali, že moje telo je ,,príliš divné“, že mám smiešny prízvuk a že moje meno je príliš dlhé. V podstate všade, kam som prišiel, mi povedali, že nemám žiadnu šancu.“

2.) Porušuj pravidlá – urči nový smer, ktorým sa ešte nikto nevydal. Vyšliap cestu novým trendom a rozmýšľaj o riešení tak, ako ešte nikto predtým. Arnold túto metódu aplikoval už v mladom veku. Bol tak veľmi odhodlaný dosiahnuť svoje ciele, že sa neváhal pravidelne v noci vkrádať do zatvoreného fitness centra a cvičiť.

„Bolo by mi zle, ak by som vynechal tréning“ povedal Arnold. „Viem, že by som sa na seba ráno v zrkadle nemohol pozrieť.“

3.) Neboj sa zlyhania – neobávaj sa zlyhania- je súčasťou úspechu. Ak zlyháš, musíš sa stať odolnejším a pokračovať na ceste za úspechom. Prekroč svoj vlastný tieň. Riskuj a zbav sa strachu zo zlyhania. Iba tak dokážeš naplniť svoj plný potenciál.

„Sila nepochádza z výhier. Tvoje problémy rozvíjajú tvoju silu. Ak prežívaš ťažké obdobie a rozhodneš sa nevzdať, to je sila.“

4.) Nepočúvaj kritikov – vždy počúvaj samého seba a ignoruj tých, ktorí sa ťa budú snažiť odradiť od tvojej vízie. Ver svojmu vnútornému hlasu. Vždy tu budú ľudia, ktorí budú pochybovať o tom, že si schopný niečo dokázať. Nepočúvaj ich. Arnold miloval, keď mu niekto tvrdil, že sa niečo nedá alebo niečo nedokáže. Uvedomoval si totiž, že ak by to spravil a uspel by, bol by tým úplne prvým, ktorý to dokázal a toto pre neho predstavovalo výzvu.

 „Ak by som počúval svojich kritikov, ešte dnes by som jódloval v rakúskych Alpách.“

5.) Tvrdo makaj – čokoľvek sa rozhodneš robiť, rob to naplno. Nerob veci z polovice. Nemaj výhovorky. Bez bolesti nezískaš. Nezabúdaj vložiť do všetkého, čo budeš robiť, svoj pot a krv. V živote totiž neexistujú skratky. Veľký úspech so sebou nesie veľké obete. Si ochotný zaplatiť túto cenu?

„Počas toho, ako sa ty zabávaš, niekto tam vonku v rovnakom čase tvrdo maká. Niekto je stále múdrejší a niekto vyhráva. Zapamätaj si to.“

6.) Odvďač sa – na toto pravidlo nikdy nezabúdaj. Každý máme občas problémy, ale vždy tu je niekoho pomocná ruka. Bez pomoci ostatných by sme totiž neboli tam kde sme. Preto nikdy nezabúdaj na svoju rodinu, priateľov a všetkých tých, ktorí ti pomohli na tvojej ceste za úspechom.

,,Pomôž ostatným a odvďač sa im. Garantujem ti, že zistíš, že zatiaľ čo pomoc iným zlepšuje život a svet okolo teba, najväčšou odmenou ti bude obohatenie, ktoré prinesie do tvojho vlastného života.“

 Arnold Schwarzengger patrí z môjho pohľadu skutočne k tým najinšpiratívnejším osobnostiam. Na záver si vychutnaj ešte týchto pár zaujímavých faktov zo života Terminátora:

  • Stal sa milionárom už vo veku 22 rokov, ešte predtým ako vôbec hral vo svojom prvom filme. Zúžitkoval všetky poznatky, ktoré sa naučil počas kariéry kulturistu a investoval ich do biznisu vo sfére realít a do predaja vybavenia pre posilňovne, fitness suplementy atď.
  • Arnold často hovoril svojmu učiteľovi angličtiny, Roger C. Fieldovi, že sa stane tým najslávnejším hercom.
  • Dezertoval z rakúskej armády len preto, aby sa mohol zúčastniť kulturistickej súťaže Junior Mr. Europe. Arnold v tejto súťaži zvíťazil.
  • Často pred svojimi kulturistickými súťažami používal na svojich súperov rôzne psychologické metódy, aby ich vyviedol z rovnováhy. Jeho súperi tak podľahli tlaku, ktorý na nich Arnold vyvíjal, čo mu veľakrát pomohlo zvíťaziť.

Will Smith

 (americký herec, producent, rapper)

„Strach nie je skutočný. Je to len produkt myšlienok, ktoré si sám vytvoril. Necháp ma však zle. Akékoľvek nebezpečenstvo je skutočné, strach je však voľbou“.

 Je jednou z najžiarivejších afro-amerických hviezd svetového showbiznisu, pričom na „vrchole“ sa drží už takmer 30 rokov. V priebehu 80. rokov minulého storočia zažiaril ako úspešný rapper a hudobník, až neskôr zahviezdil v populárnom sitcome z 90. rokov, „Fresh Prince z Bel Air“. Vďaka svojej raketovej hudobnej kariére, sa stal milionárom už vo veku osemnástich rokov. Komerčný úspech seriálu, za ktorý môžu jeho tvorcovia vďačiť predovšetkým Willovmu talentu a charizme, ho doslova katapultoval medzi ,,áčkových“ hollywoodskych hercov, pričom zvučnosť jeho mena rezonuje v súčasnosti rovnako ako pred dvadsiatimi rokmi. Dvakrát nominovaný na Oscara, víťaz niekoľkých cien Grammy, ale aj držiteľ štvornásobného ocenenia v podobe Zlatého glóbusu. Všetky tieto úspechy (a určite aj mnohé ďalšie) sú spojené s megahviezdou toho najvyššieho formátu menom Will Smith.

Willova kariéra však nie poznačená len úspechmi, ale rovnako aj pádmi. Od rozvodu so svojou bývalou manželkou, až po biznis problémy, ktorého ho takmer priviedli k bankrotu. Napriek všetkému Will dokázal nájsť recept na úspech, ktorý neskôr aplikoval do rôznych oblastí svojho života. V nasledujúcich riadkoch som zhrnul niektoré z myšlienok, ktoré dokazujú, akú veľkú rolu zohrala myseľ a jej správne nastavenie vo Willovom živote.

Will tvrdí, že uskutočnenie prvého kroku je jedným z najzásadnejších momentov na ceste k dosiahnutiu úspechu:

„Rozhodni sa. Jednoducho si vyber čo to bude, kým sa chceš stať, ako to urobíš. Iba sa rozhodni. Ak to urobíš, vesmír sa už o ostatné postará“.

 V jednej z epizód známeho amerického podcastu „Rap Radar“ sa Will vyjadril, že v období deväťdesiatych rokov, keď mal začať s nakrúcaním sitcomu „Fresh Prince z Bel-Air“, mal v hlave jediný cieľ. Stať sa najväčšou filmovou hviezdou na svete. Will sa dokázal vo svojej hlave nastaviť tak, ako roky pred ním Arnold Schwarzenegger. V hlave si vizualizoval svoju vysnívanú podobu úspechu, ktorú chcel dosiahnuť a rozhodol sa spojiť všetky svoje schopnosti a zručnosti s talentom:

„Keď som začal s herectvom, prvýkrát som spojil všetky moje schopnosti a zručnosti s mojim talentom. Na schopnosti a talent sa totiž pozerám rozdielne. S talentom sa narodíš. Je to vec, ktorá ti ide prirodzene. Si ním obdarovaný a jednoducho ho máš. Ale skúsenosti a zručnosti získaš jedine prostredníctvom disciplíny.“

Každý, kto uvažuje pozitívne, priťahuje do svojho života viac pozitívnych vecí. Ide o veľmi jednoduché pravidlo. Snaž sa preto v živote myslieť viac pozitívne, obzvlášť vtedy, ak máš pocit, že je tvoj život plný negativity a neustáleho strachu. Skús tomu veriť. Ak sa ti raz podarí dosiahnuť želaný stav zmeny mysle, začneš si všímať všetko dobré, čo do tvojho života prichádza. 

„Verím, že dokážem vytvoriť čokoľvek, čo chcem vytvoriť.“

Willova viera v silu pozitívneho nastavenia mysle je jedným z kľúčových faktov, ktoré mu dopomohli na jeho ceste za úspechom. Will však tvrdí, že úplným základom je viera. Nie však viera v religióznom ponímaní, avšak viera v to, o čom si presvedčený. Ak veríš v to, že neexistuje žiadna možnosť pre lepší zajtrajšok, žiadna lepšia cesta, tvoje podvedomie ťa nikdy nebude motivovať k tomu, aby si si myslel niečo iné. Prispôsobí sa tvojmu presvedčeniu. Nezabúdaj, tvoja viera v určité presvedčenie určuje to, ako vidíš svet, ale rovnako je zodpovedná aj za tvoju motiváciu danú vec uskutočniť.

Jim Carrey, Arnold Schwarzenegger a Will Smith- všetky tieto osobnosti, aj mnoho ďalších, sú dôkazom toho, že talent, tvrdá práca a správne pozitívne nastavenie mysle aj počas ťažkých životných chvíľ nám dokážu otvoriť dvere k splneniu snov, ktoré sme si vytýčili. Je samozrejmé, že v živote treba k dosiahnutiu úspechu aj istú dávku šťastia, bez pozitívneho prístupu si však toto šťastie na nás nemá prečo sadnúť. ? Mysli na dobré veci a takéto veci budeš priťahovať. Mysli pozitívne a otvoria sa ti nové dvere. Čo za nimi čaká, je len a len na tebe.

Páčil sa ti článok? Nezabudni ho zdieľať.
Zdieľaj

ĎALŠIE ČLÁNKY

Čo treba robiť pre ideálny vzťah?

Predpokladám, že ste sa už niekedy v minulosti pravdepodobne stretli s tvrdeniami ako žiadny vzťah nie je ideálny alebo ideálny vzťah neexistuje. Zároveň sa však ľudia zvyknú často pýtať, ako by mal vyzerať ideálny vzťah. Kde je potom pravda? Existuje alebo nie?

Ako byt vdacny titulna fotka

Ako byť vďačný za to, čo máš

„Pre nízke duše je vďačnosť veľkým bremenom, ale pre vznešené srdcia potrebou.“ — Georg Christoph Lichtenberg  „Kiež by som mal prácu, v ktorej mi platia viac…

Scroll to Top

Táto webstránka používa súbory cookies

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Pokračovaním v používaní našich webových stránok vyjadrujete svoj súhlas s cookies na webovej stránke. Viac o dátach, ktoré zbierame nájdete tu.